ادعای تازه محققان درباره تاثیر مکمل های ویتامینی بر سلامت بدن | بیماری

: مجموعه: اخبار پزشکی

تاریخ انتشار : یکشنبه, ۳۱ تیر ۱۳۹۷ ۱۵:۰۹

تازه ترین تحقیقات پزشکان آمریکایی نشون میده، مکملای ویتامین تاثیر خاصی روی سلامتی بدن آدم ندارن.

به گزارش ایسنا از لایف رو، انجمن قلب امریکا در مطالعه ای در اندازه بزرگ تاثیر ویتامینای موجود در بازار رو روی بدن آدم بررسی کرد.

 

در یافته های بدست اومده مشخص شد در همه مکملای ویتامینی، مولتی ویتامین ها و کمپلکسای ویتامینی که بیشتر از هر چیز روی گروه های ویتامینی B، CوD تبلیغ می شن، هیچ تاثیری بر سلامتی آدم ندارن.

 

این تحقیقات ثابت کرد که تنها منابع تامین ویتامینای لازم A ،C و E اجناس طبیعیه و قرصای دارویی که با تبلیغات گول زننده اعلام می کنن که براساس منابع ارگانیک ساخته شدن، در بدن آدم تقریبا بدون اثر هستن.

 

به گفته محققان امریکایی به طور خاص ویتامین C فقط می تونه از سبزیجات و میوه های تازه وارد ارگانیسم بدن آدم شه و ادعاهای انجام شده واسه درمان سردرد با مصرف قرصای ویتامین سی به طور کامل بی اساسه.

 

هم اینکه قبلا بعضی محققان بر این نظر بودن که کمبود ویتامین D می تونه یکی از دلیلای دچار شدن به فراموشی باشه و به افراد سن بالا پیشنهاد می کردن که قرصای مکمل ویتامین D رو به شکل روزانه مصرف کنن، اما تحقیقات نوین نشون میده که ویتامین دی تاثیر خاصی در جلوگیری از فراموشی و پارکینسون نداره و تنها راه دریافت ویتامین D به درد بخور واسه بدن، قرار گرفتن در مقابل تابش نور خورشیده.

 

به گفته پزشکان، فروش بسته های دارویی مولتی ویتامینا تنها جنبه درآمدزایی شرکتای بزرگ دارویی داره که تجارتی ۳۷ میلیارد دلاریه و تاثیر خاصی روی سلامتی آدم نمی ذاره.

 

انجمن قلب امریکا به گروه های سنی جور واجور پیشنهاد کردن که منابع طبیعی غذایی و ورزش رو جانشین مصرف روزانه ویتامینای دارویی کنن و اخطار دادن که مصرف مولتی ویتامینای D،C وB واسه بیشتر گروه های سنی اصلا مناسب نیس و برعکس سلامتی اونا رو به خطر میندازه.

 

یافته های این تحقیقات در نشریه اینسایدر به چاپ رسیده.

 

 

.

منبع :

Related articles

ادرار و روش نمونه گیری آن | بیماری

یکی از نمونه های ساده از نظر جفت و جور و با ارزش از نظر آزمایش سلامتی بدن خصوصا سیستم داخلی و کلیه ها ومجاری ادرار ، نمونه ادراره .بااین وجود نبود دقت در نمونه گیری درست باعث اشتباه در آزمایش سلامتی مریض میشه .پس شناخت روشای درست نمونه گیری یه ادرار ساده کمک زیادی […]

Learn More

اختلالات ناشی از کاهش روی در بدن | بیماری

: مشکلات به وجود اومده به وسیله کاهش روی در بدن : دریافت روی واسه بدن بسیار مهم و مهمه مراقب باشین دچار کمبود روی در بدنتون نشید در این صورت دچار عارضه ها و مشکلات زیادی میشین از دست دادن اشتها ،توقف رشد در کودکان،ریزش مو،کاهش شنوایی از جمله مشکلات کم شدن اندازه روی […]

Learn More

اختلالات مصرف مواد مخدر | ترک اعتیاد

به کار گیری مواد مخدر مشکلات بسیار زیادی رو چه از دید جسمی و چه از دید روحی واسه فرد بوجود میاره. در این مطلب به بررسی مشکلات استافده از مواد مخدر می پردازیم . از سری مهم ترین این اخلالات خلق دپرس ، عصبی شدن ، بی خوای و مشکلات جسمی جبران ناپذیر اون […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *