ادعای تازه محققان درباره تاثیر مکمل های ویتامینی بر سلامت بدن | بیماری

: مجموعه: اخبار پزشکی

تاریخ انتشار : یکشنبه, ۳۱ تیر ۱۳۹۷ ۱۵:۰۹

تازه ترین تحقیقات پزشکان آمریکایی نشون میده، مکملای ویتامین تاثیر خاصی روی سلامتی بدن آدم ندارن.

به گزارش ایسنا از لایف رو، انجمن قلب امریکا در مطالعه ای در اندازه بزرگ تاثیر ویتامینای موجود در بازار رو روی بدن آدم بررسی کرد.

 

در یافته های بدست اومده مشخص شد در همه مکملای ویتامینی، مولتی ویتامین ها و کمپلکسای ویتامینی که بیشتر از هر چیز روی گروه های ویتامینی B، CوD تبلیغ می شن، هیچ تاثیری بر سلامتی آدم ندارن.

 

این تحقیقات ثابت کرد که تنها منابع تامین ویتامینای لازم A ،C و E اجناس طبیعیه و قرصای دارویی که با تبلیغات گول زننده اعلام می کنن که براساس منابع ارگانیک ساخته شدن، در بدن آدم تقریبا بدون اثر هستن.

 

به گفته محققان امریکایی به طور خاص ویتامین C فقط می تونه از سبزیجات و میوه های تازه وارد ارگانیسم بدن آدم شه و ادعاهای انجام شده واسه درمان سردرد با مصرف قرصای ویتامین سی به طور کامل بی اساسه.

 

هم اینکه قبلا بعضی محققان بر این نظر بودن که کمبود ویتامین D می تونه یکی از دلیلای دچار شدن به فراموشی باشه و به افراد سن بالا پیشنهاد می کردن که قرصای مکمل ویتامین D رو به شکل روزانه مصرف کنن، اما تحقیقات نوین نشون میده که ویتامین دی تاثیر خاصی در جلوگیری از فراموشی و پارکینسون نداره و تنها راه دریافت ویتامین D به درد بخور واسه بدن، قرار گرفتن در مقابل تابش نور خورشیده.

 

به گفته پزشکان، فروش بسته های دارویی مولتی ویتامینا تنها جنبه درآمدزایی شرکتای بزرگ دارویی داره که تجارتی ۳۷ میلیارد دلاریه و تاثیر خاصی روی سلامتی آدم نمی ذاره.

 

انجمن قلب امریکا به گروه های سنی جور واجور پیشنهاد کردن که منابع طبیعی غذایی و ورزش رو جانشین مصرف روزانه ویتامینای دارویی کنن و اخطار دادن که مصرف مولتی ویتامینای D،C وB واسه بیشتر گروه های سنی اصلا مناسب نیس و برعکس سلامتی اونا رو به خطر میندازه.

 

یافته های این تحقیقات در نشریه اینسایدر به چاپ رسیده.

 

 

.

منبع :

Related articles

اخلاق پزشکی در ایران & | بیماری

: اخلاق پزشکی در ایران   **چاپ  سخنرانی ،  دلیل بر تایید تموم متن اون از طرف ” سایت پزشکان بدون مرز” نیس .هدف این سایت  اطلاع  رسانی درسته.** سخنرانی بابک احمدی درباره اخلاق پزشکی در ایران بابک احمدی اواخر بهمن ماه در انتشارات فرزان روز درباره فلسفه اخلاق و اخلاق پزشکی در ایران سخنرانی […]

Learn More

اخلاق پزشکی مانع برخورد های غیرعاقلانه با بیمار می شود | بیماری

: معاون آموزشی سازمان نظام پزشکی گفت: فردی که متون اخلاق پزشکی رو خوب بدونه طرز برخورد با بیماران رو هم خوب می دونه. : اخلاق پزشکی مانع برخوردای غیرعاقلانه با مریض می شه علیرضا سلیمی معاون آموزشی سازمان نظام پزشکی کشور در گفتگو با خبرنگار بخش بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوون، اعلام […]

Learn More

اخطار در مورد بوتاکس های تقلبی | بیماری

: اخطار در مورد بوتاکسای تقلبی : دکتر محمد رضوانی گفت:«بوتاکس بهترین روش واسه حذف خطوط به وجود اومده به وسیله انقباض عضلات صورته که به پررونق ترین عمل زیبایی صورت تبدیل شده و درصد ایمنی بالایی داره و اگه به وسیله متخصصین انجام گیرد درصد مشکلات ناخواسته اون پایین میاد البته نکته مهمی که […]

Learn More

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *