اهمیت داده های ساخت یافته در سئو

گوگل در ثانیه ثانیه ۶۳۰۰۰ جستجو را انجام می دهد: این تعداد ۳٫۸ میلیون جستجو در دقیقه یا ۵٫۵ میلیارد جستجو در روز است. بنابراین ، چگونه اطمینان حاصل کنیم که وب سایت شما در لیست خوبی قرار گرفته و رتبه بندی شده است؟

در این وبلاگ ، بدانید که چگونه می توانید از داده های ساخت یافته برای مشخص کردن مطالب خود ، بهبود رتبه بندی موتور جستجو و استفاده از مزیت رقابتی استفاده کنید.

داده های ساخت یافته چیست؟

گوگل داده های ساخت یافته را “سرنخ صریح” در مورد محتوای واقعی یک صفحه وب می نامد. در حالی که این شرکت برای ساخت رباتها برای درک وب سخت تلاش می کند ، اما هیچ جایگزینی برای کمک های انسانی وجود ندارد.

طبق Google:

“داده های ساخت یافته یک قالب استاندارد برای ارائه اطلاعات در مورد یک صفحه و طبقه بندی محتوای صفحه است. به عنوان مثال ، در یک صفحه دستور العمل ، مواد تشکیل دهنده ، زمان و درجه حرارت پخت و پز ، کالری و غیره چیست.

کالری

“گوگل از داده های ساختاری که در وب یافت می کند برای درک محتوای صفحه و همچنین برای جمع آوری اطلاعات در مورد وب و به طور کلی جهان استفاده می کند.

“از آنجا که داده های ساختاری شده تک تک عناصر دستورالعمل را برچسب گذاری می کنند ، کاربران می توانند دستورالعمل شما را با استفاده از مواد تشکیل دهنده ، تعداد کالری ، زمان طبخ و غیره جستجو کنند.”

Google از مثال دستورالعمل ها استفاده زیادی می کند زیرا تجسم خوبی در نحوه ارائه داده های ساختاری یا غنی از خود نشان می دهد.

همانطور که از این جستجو می بینید ، تعدادی قطعه غنی وجود دارد. شخصی که در جستجوی پای دیگ مرغ است ، دیگر به وب سایت هدایت نمی شود. به آنها ، بدون کلیک کردن در مورد دیگر ، دستور العمل ، اطلاعات غذایی و اطلاعات بیشتر در مورد محصول داده می شود.

این به عنوان صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) شناخته می شود. هر SERP بی نظیر است ، حتی برای نمایش داده شدگان جستجو در همان موتور جستجو با استفاده از همان کلمات کلیدی یا نمایش داده شد. منطقه در سمت راست “پانل دانش” نام دارد که در آن می توانید اطلاعات مربوط به مشاغل مانند شماره تلفن ، ساعات کار و محل سکونت ارائه شود.

چگونه می توانم از داده های ساخت یافته استفاده کنم؟

داده های ساخت یافته از کد HTML استفاده می کنند ، بنابراین برخی از آشنایی ها برای فعال کردن ویژگی های آن مورد نیاز است. با این حال ، اگر بودجه شما تنگ باشد ، ابزارهای شخص ثالث زیادی در دسترس است.

گوگل همچنین فرایند اجرای داده ها را آزادانه در دسترس قرار می دهد.

آنچه در اصل به آن جلب می شود ، اطمینان از این است که کد برگشتی شما شامل تعدادی سیگنال محتوای مرتبط با گوگل است.

این موارد می تواند شامل موارد زیر باشد:

   

 • مردم
 •  

 • نقشه ها
 •  

 • رویدادها
 •  

 • محصولات
 •  

 • پیشنهادات
 •  

 • بررسی ها
 •  

 • دستور العمل ها

متأسفانه ، هیچ دکمه جادویی برای روشن کردن قطعات ثروتمند وجود ندارد. شما باید روی زیرساخت های سایت خود تلاش کنید و حتی در این صورت موتورهای جستجو نیز موظف به استفاده از آنها نیستند. مهم است که به یاد داشته باشید که همه نتایج شما با استفاده از قطعه های غنی نمایش داده نمی شود ، و آنچه نشان داده می شود ، هر از گاهی متفاوت است.

ریچ بنسی با نوشتن مقاله برای ژورنال موتور جستجو ، قطعه های ثروتمند را “حق و نه یک امتیاز” توصیف کرد.

گوگل Decider است. این می تواند به دلایل پنهان ، به اختیار خود ، Rich Snippets را به دلایل پنهان خود هدیه دهد و از بین ببرد.

این همان جایی است که Schema.org وارد می شود. Schema ، به گفته خودش:

“مجموعه ای از واژگان مشترک ارائه می دهد که وب مسترها می توانند برای مشخص کردن صفحات خود به روش هایی که توسط موتورهای اصلی جستجو قابل درک هستند: گوگل ، Microsoft ، Yandex و Yahoo! استفاده کنند.”

بنابراین Schema زبان و کد لازم را برای آموزش گوگل برای برجسته کردن و ارائه اطلاعات مربوط به شغل شما فراهم می کند.

مجموعه Schema شامل تعدادی ابزار برای آزمایش و پیاده سازی و همچنین یک افزونه WordPress است.

چرا باید از آن استفاده کنم؟

دلایل اصلی وجود دارد که چرا باید از آن استفاده کنید

Google می گوید:

“وقتی از داده های ساختاری برای مشخص کردن محتوا استفاده می کنید ، به گوگل کمک می کنید تا زمینه آن برای نمایش در جستجو را بهتر بشناسد ، و به توزیع بهتر محتوای خود به کاربران از جستجو برسید. شما این کار را با علامت گذاری به خصوصیات محتوا و فعال کردن اقدامات در صورت لزوم انجام می دهید. این امر واجد شرایط ورود به نتایج غنی است. “

با این حال ، اگرچه برخی گمانه زنی ها وجود دارد که داده های ساختار یافته یک روز را در رتبه بندی خود قرار می دهد ، Google اعلام کرده است که قطعه های غنی در حال حاضر هیچ نقشی در رتبه بندی سایت ندارند.

اما داده های غنی این امکان را به شما می دهد تا مارک ها هوشیاری از اقتدار در یک موضوع ایجاد کنند ، که می تواند بر روی داده های روی صفحه مانند سرعت کلیک و سرعت جستن تأثیر بگذارد.

به مثال پای گلدان نگاه کنید. سایت Pillsbury آنقدر بهینه شده است که به طور موثر تعداد صفحات صفر و یک نقطه را در جستجوی Google برای همان صفحه دارد. هرکسی که به دنبال آن دستور العمل است باید صفحه Pillsbury را ببیند ، با یک دستور العمل دقیق و تصویر جذاب.

قبل از کلیک بر روی سایت ، جستجوگر بوده استقادر به مطالب پیش دامپزشکی است. آنها می دانند که مطالب مرتبط و مفید هستند ، بنابراین به احتمال زیاد روی سایت کلیک می کنند و می مانند. هر دو عامل به طور فعال در رتبه بندی جستجو نقش دارند.

در ذهن یک جستجوگر ، این اطلاعات قبل از بررسی ، باعث می شود Pillsbury در این مورد و احتمالاً سایر دستور العمل ها اختیار کند.

همچنین شایان ذکر است که جستجو فقط سایت Pillsbury را به اصطلاح “موقعیت صفر” قرار می دهد زیرا سایت آنها داده های ساختاری مربوطه را بهینه و پیاده سازی کرده است.

در این مثال ، وب سایت بانک مرکزی در واقع پنجمین نتیجه برای پرس و جو است ، اما به دلیل بهینه سازی داده های ساختاری آن ، دیگران را به جست و جوی می رساند.

البته این می تواند باعث بهبود کلیک شود.

در حقیقت ، هر گونه اطلاعات غنی می تواند در سال ۲۰۱۵ شرکت تحقیقاتی Blue Nile اهمیت شماره یک در رتبه بندی های Google را مورد بررسی قرار دهد. در حالی که همیشه عقل ادراک شده این بود که شماره ۱ به معنای کلیک بیشتر بود ، مردم نیل آبی این اشتباه را فهمیدند.

تحقیقات آنها نشان داد که قطعه های ثروتمند در موقعیت ۲ میزان ضبط کلیک ۶۱٪ دارند. این در مقایسه با ۴۸٪ است که هیچ قطعه غنی در موقعیت ۱ و ۳۵٪ بدون آنها در موقعیت دو وجود ندارد.

این اختلاف در استفاده از داده های ساخت یافته ۲۶ درصد است.

وبلاگ سئو Ultim می گوید که حتی افرادی که در رده های بالای رتبه بندی هستند لزوماً به اندازه کافی انجام نمی دهند. آنها این استدلال را ایجاد می کنند که کاربران موتورهای جستجو انتظار بیشتری دارند – هنگام جستجو برای هتل ، ما انتظار داریم که در صفحه جستجو ، نرخ ستاره یا قیمت نشان داده شود.

قیمت

“رتبه بالا در SERP ها دیگر کافی نیست تا مردم بتوانند از وب سایت شما بازدید کنند. اگرچه هنوز ایده خوبی است که پیوند خود را در صفحه اول بدست آورید ، باید مطمئن شوید که محتوای SERP را نیز به اندازه کافی مناسب در SERP ارائه می دهید تا خود را از سایر نتایج جستجو جدا کنید.

این چیزی است که مردم به صورت آنلاین برای سنجش میزان ارتباط شما با آنها استفاده می کنند – که درنهایت ثابت می کند که آیا آنها روی لینک شما کلیک می کنند یا نه. “

آینده داده های ساخت یافته

قویترین نشانه آینده داده های ساخت یافته از طرف خود Google است. این شرکت ابزار تست داده های ساختاری شده خود را نیز توسعه داده است. آنها همچنین ماژول های ساختاری داده ، ریچارد کارت و داده هایلایت را به کنسول جستجو داده اند تا به وب مسترها اجازه دهد ابزارهای Schema را در وب سایت خود پیاده سازی کنند.

دیدن گوگل به این مرحله بدون ایجاد داده های ساختاری جزئی از معیارهای رتبه بندی کلی آن ، دشوار است. این بدان معناست که شرکت هایی که قبلاً در جهت بهینه سازی سایت های خود گام برداشته اند ، از مزیت اصلی برخوردار خواهند بود.

SEO

Yohan از وب کوچک من کوچک موافق است:

روز به روز ، همه ما با یک موتور جستجو سر و کار داریم که دارای عقل بیشتر و مهمتری است. به این ترتیب Google تمایل دوردست را برای پاسخ مستقیم به هرگونه سؤالی که کاربران اینترنت در آن ایجاد می کنند ، بدست می آورد.

قطعه های ثروتمند در حال تکامل هستند و این یک شرط مطمئن است که آنها به رشد خود در منظره وب ادامه دهند.

نتیجه گیری

با اینکه Google مرتباً نحوه جستجو را به روز می کند ، یک متخصص بازاریابی خوب همیشه به دنبال راه حلی است. با آموختن از کسانی که آن را با اشتیاق پذیرفته اند ، می توانید سعی کنید اطمینان حاصل کنید که نام شما اسمی است که مشتریان بالقوه هنگام جستجوی کمک می بینند.

راه حل

Related articles

راهنمای نهایی استفاده از لینکدین برای موفقیت در فروش دیجیتال

“ در حال حاضر ، بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر لینکدین در ۲۰۰ کشور و سرزمین وجود دارد. این یک شبکه اجتماعی با پدیده است؛ اما پس از آن دوباره ، فیس بوک ، توییتر و + گوگل نیز هستند. بنابراین چه چیزی لینکدین را از رقبای خود متمایز می کند و چرا باید آن […]

Learn More

مربیان – راهنمای ضروری استراتژی محتوا

“ آیا می دانید ۷۵٪ از بازاریابان سرمایه گذاری خود را در بازاریابی محتوا افزایش می دهند؟ با وجود این ، بسیاری از مربیان بازاریابی محتوا را به عنوان یک کارزار به جای اینکه جزء لاینفک روند کار تجاری خود باشد ، مشاهده می کنند. با تبدیل شدن محتوا به عنوان راهی برای تعامل با […]

Learn More

Chatbots: آیا واقعاً ۸۰٪ از شرکتها تا سال ۲۰۲۰ از آنها استفاده می کنند

“ ممکن است شما هنوز آن را می دانید یا نمی دانید ، اما هوش مصنوعی (AI) قصد دارد روش استفاده از اینترنت را چه در سطح مصرف روزانه و چه در حوزه بازاریابی دیجیتال تغییر دهد. در حقیقت ، یک مقاله اخیر از Business Insider ادعا می کند که ۸۰ درصد شرکت ها تا […]

Learn More