Chatbots: آیا واقعاً ۸۰٪ از شرکتها تا سال ۲۰۲۰ از آنها استفاده می کنند

ممکن است شما هنوز آن را می دانید یا نمی دانید ، اما هوش مصنوعی (AI) قصد دارد روش استفاده از اینترنت را چه در سطح مصرف روزانه و چه در حوزه بازاریابی دیجیتال تغییر دهد. در حقیقت ، یک مقاله اخیر از Business Insider ادعا می کند که ۸۰ درصد شرکت ها تا سال ۲۰۲۰ از چت بابات استفاده می کنند.

دیجیتال

اگر شما فردی هستید که اصلاً با بازاریابی دیجیتال آشنا نیستید ، ممکن است درک اساسی در مورد چگونگی افزایش سیستم عامل های مبتنی بر هوش مصنوعی داشته باشید. از آنجا که آنها در حال حاضر طیف وسیعی از خدمات را ارائه می دهند ، امکان پذیر است که در آینده نزدیک در صنعت دیجیتال کاملاً متداول باشند.

بیایید به برخی از دلایلی که به نظر می رسد چت بابات برای تجارت یکی از بهترین ابزارهای آینده است و برخی از برنامه های کلیدی آنها را مورد بررسی قرار می دهیم ، نگاهی بیندازیم.

هوش مصنوعی برنامه های Chatbot

استفاده از چت بات ها برای فعالیتهای بازاریابی مانند هدف گذاری تبلیغ ، تولید سرب و SEO بسیار رایج تر می شود. ما همچنین شاهد افزایش ماشینهای مبتنی بر هوش مصنوعی خواهیم بود که تصمیمات تجاری بزرگتر و بزرگتری را به روشی خودکار بگیرند. حداقل ، این جایی است که فناوری هدایت می شود. قطعاً ادغام آنها در سیستم عامل های موجود و همچنین وب سایت ها آسان تر می شود ، بنابراین در یک سطح کلی ، منطقی است که مشاغل تمرکز کنند تا آنها را در ویژگی های اصلی خدمات خود قرار دهند.

AI و Learning Machine Chatbots

وقتی به هوش مصنوعی فکر می کنید ، چه فکر می کنید؟ ۶۰ علمی تخیلی با خدمتگزاران روبات یا سناریوهای تاریک پسا آخرالزمانی که ماشینها بر جهان حاکم هستند؟ در حالی که درست است که ماشین ها برای انجام بیشتر فکر کردن به ما فکر می کنند ، ما به احتمال زیاد هیچ یک از این دو سناریو را در دنیای واقعی نمی بینیم. فناوری هوش مصنوعی واقعاً در تجزیه و تحلیل داده ها به منظور تصمیم گیری متمرکز است ، نه اینکه برای اهداف غیر اخلاقی مورد استفاده قرار گیرد.

فن آوری هوش مصنوعی یادگیری ماشین را برای عملکرد مهار می کند – یعنی ماشین ها اساساً خود را به حل مسئله و فکر کردن آموزش می دهند. اگر از Siri یا یک دستیار شخصی مانند Cortana مایکروسافت استفاده کرده اید ، این فن آوری هوش مصنوعی را تجربه کرده اید که توانایی تنظیم یادآوری و پاسخ به سوالات را بر اساس تشخیص صدا دارد.

برنامه های پیام رسانی

به یاد دارید وقتی فیس بوک واتس اپ و اینستاگرام را تصاحب کرد؟ خوب اگر اینگونه نیستید ، باید بدانید که اکنون آنها به یک روش متفاوت هستند. یکی از دلایل این ادغام این است که پیام رسانی فوری قرار است در آینده نزدیک برای موفقیت مشاغل مهم باشد – و قبلاً نیز مورد استفاده گسترده قرار می گیرد: طبق آمار Statistica ، انتظار می رود حدود ۲ میلیون نفر در سال ۲۰۱۸ از برنامه های پیام رسان موبایل استفاده کنند. و فقط انتظار می رود این تعداد افزایش یابد.

موبایل

برنامه های پیام رسانی نه فقط برای رسانه های اجتماعی بلکه به عنوان ابزارهای مستقل بسیار ارتباطی امیدوارکننده ای دارند. آنها زمینه جدیدی را برای سازمانها ارائه می دهند تا با مشتریان B2B و B2C در ارتباط باشند. Chatbots قبلاً در پیام رسان فیسبوک گنجانیده شده است ، و هر دو مشاغل و مصرف کنندگان از آنها برای ایجاد انواع خرید استفاده می کنند.

Chatbots بخش عظیمی از انقلاب اتوماسیون

است

در حال حاضر ، بازاریابی دیجیتال مبتنی بر حدس و گمان های زیادی است ، و در حالی که معیارهای تولید شده توسط رایانه به ما امکان می دهند استراتژی های بازاریابی بسازیم که از دوره بازاریابی Mad Men بسیار پیشرفته تر هستند ، فضای زیادی برای پیشرفت وجود دارد.

به عنوان مثال ، امروزه بسیاری از بازاریابی دیجیتال در حال آزمایش ، آزمایش و تنظیم هستند تا به طور مداوم استراتژی بازاریابی ما را بهبود بخشند. این البته زمان ، تخصص و نیروی مغزی زیادی را می طلبد. اما با پیشرفت در هوش مصنوعی ، ما می توانیم از مجموعه داده های بسیار بزرگ (ابرداده) استفاده کنیم و آنها را در ابزارهای خودکار مانند چت بابات ها برای تجربه های خدمات برتر مشتری بدون نیاز به پرداخت کارمندان به “پاسخ دادن به تلفن ها” بکار گیریم.

آینده خدمات به مشتری

نکته ای که امروزه مشاغل با آن دست و پنجه نرم می کنند ارائه خدمات مطلوب به مشتری در مواقع غیر استاندارد تجارت است. این موضوعی است که با ظهور جهانی شدن حتی بیشتر برجسته می شود – بسیاری از آنها انتظار خدمات فوری مشتری را دارند زیرا به عنوان مشاغل آنلاین ، آنها اساساً “در دسترس” هستند ۲۴-۷٫

اما با توجه به فناوری هوش مصنوعی در حوزه مصرف کننده دیجیتال ، تمام کاری که اکنون باید انجام دهیم این است که به سادگی “رفتن” به یک وب سایت ، و chatbots نه تنها در آنجا انجام کار بدون پرداخت می کنند ، بلکه به طور فزاینده ای به آنچه شما می خواهید آگاه می شوند. چگونه آنها می توانند به شما در یافتن این مسئله در چشم چشم کمک کنند. این نوع شخصی سازی تاکنون تقریباً در حوزه اتوماتیک مورد توجه نبوده است. سایر ویژگی هایی که مشتریان می توانند از آن بهره مند شوند عبارتند از:

فوری

Chatbots به مشاغل فرصتی برای ارائه خدمات به مشتری می دهدسوالات مربوط به انواع مختلفی که در هر ساعت از شبانه روز ، از هر کجا و حتی از طریق تعطیلات و آخر هفته ها بسته می شوند ، وقتی معمولاً بسته های فروشگاه بسته می شوند ، کارمندان خارج از دفتر هستند. و حتی اگر یک chatbot به اندازه کافی پیشرفته برای حل یک مشکل پیچیده نباشد ، ارائه یک پاسخ شخصی و فوری به نگرانی های مشتری می تواند مسیری طولانی را در جهت ایجاد آگاهی از برند طی کند.

خنثی بودن

Chatbots توانایی تعامل با مشتریان اساساً احساسی و بدون تعصب دارد. آنها ، حداقل در تئوری ، “کارمندان” عالی هستند زیرا ، به عنوان مثال ، با عصبانیت مشتریان روبرو نخواهند شد. البته این می تواند هر دو راه را پشت سر بگذارد ، زیرا مشتریان به احتمال زیاد می خواهند بدانند که در صورت احساسات در تعامل با یک انسان هستند – اما به طور کلی ، کاربردهای مثبتی در سمت غیر احساسی خدمات وجود دارد.

عصبانی

شخصی سازی

یکی از مهمترین کاربردهای یادگیری ماشین در مشاغل این است که به دلیل توانایی خود در سنتز ابرداده ، برنامه های مبتنی بر هوش مصنوعی می توانند به سرعت و به راحتی تجربه مشتری را شخصی سازی کنند. این ممکن است به شکل توصیه های محصول باشد (همانطور که می بینید ، به عنوان مثال وقتی در آمازون خرید می کنید) یا حتی یک وب سایت راه اندازی کنید تا مشتریان به احتمال زیاد ابتدا “بهترین” محصولات خود را ببینند.

تجربه کاربر

مشتریان قبلاً عاشق تجربیات مختلف هستند که چت بابات در خرده فروشی و خدمات مشتری به مردم عرضه می کند. برخی از خدمات شخصی و مکاتبات اضافی که فوری تر از ایمیل هستند قدردانی می کنند. مارک های معروف که در حال حاضر از chatbots استفاده می کنند شامل Spotify است که بر اساس فعالیت شما Whole Foods توصیه های موسیقی را به شما ارائه می دهد ، که دارای ربات مخصوص فیس بوک مسنجر مخصوص فیس بوک است که به شما در جستجوی کالاهای فروشگاهی و آموزش آرایش سپهره کمک می کند.

استانداردهای کیفیت و اخلاق

مطمئناً بعضی از مناطق خاکستری وجود دارد که در رابطه با اخلاق و حفظ حریم خصوصی و همچنین تضمین کیفیت کلی در هنگام استفاده از فناوری خودکار به عنوان “مردم” وجود دارد. برای یک تجارت ، با تنظیم مقررات مربوط به حفاظت از داده های عمومی (GDPR) که مهم است ، این امر بسیار مهم است. ) سیاستی ، که از حریم شهروندان اتحادیه اروپا و داده هایی که آنها به صورت آنلاین به اشتراک می گذارند محافظت می کند.
اتحادیه اروپا

بسیاری از اصول اخلاقی و خط مشی وجود دارد که مشاغل باید در هنگام ادغام این نوآوری مهم جدید در سیستم عامل های خود مدنظر داشته باشند که حریم خصوصی و مالکیت داده ها دو موضوع اساسی هستند. در حالی که این موضوعات واقعاً در دست متخصصان حفظ حریم خصوصی ، متخصصان فناوری اطلاعات و توسعه دهندگان است ، مشاغل هنوز باید از خطرات اخلاقی چت بابات آگاه باشند.

آیا chatbot ها جایگزین افراد خواهند شد؟

حدس و گمان اینکه در نهایت ، چت بات ها افراد را “جایگزین” می کنند یا نه؟ بعضی از مشاغل که در حال حاضر مشغول به کار هستند شامل دستیار شخصی ، سرور فست فود و مدیر رسانه های اجتماعی است ، اما تا زمانی که آنها تأثیر کافی در بازار کار نداشته باشند که ما واقعاً تفاوت را احساس می کنیم کاملاً طولانی خواهد بود.

فست فود

این سوالی است که بسیاری از افراد از آن برخوردارند ، و در حال حاضر پاسخ قطعی واقعی وجود ندارد. از نظر اخلاقی ، شرکت ها و سازندگان وظیفه دارند این امر را مدیریت کنند ، بنابراین احتمالاً در این مرحله نگرانی چندانی وجود ندارد. کسب و کارها کاملاً باید نسبت به استفاده از چت بات ها احتیاط کنند و از ارائه خدمات مشتری در زندگی واقعی اطمینان حاصل کنند.

از کجا می رویم از اینجا؟

آینده بازاریابی دیجیتال به شدت توسط برنامه های هوش مصنوعی (AI) از جمله chatbots هدایت می شود. اگرچه به نظر می رسد در دنیای خدمات به مشتری پاسخ مثبت بسیاری از برنامه های chatbot وجود دارد ، مهم است که رویکردی سنجیده برای اجرای این فناوری ها در نظر گرفته شود.

همانطور که با هر جنبه ای از صنعت بازاریابی دیجیتال ، شما باید درک کاملی از این فناوری جذاب بدست آورید تا بتوانید از مزایای آن در مقابل اهداف تجاری خود استفاده کنید.

Related articles

اهمیت داده های ساخت یافته در سئو

“ گوگل در ثانیه ثانیه ۶۳۰۰۰ جستجو را انجام می دهد: این تعداد ۳٫۸ میلیون جستجو در دقیقه یا ۵٫۵ میلیارد جستجو در روز است. بنابراین ، چگونه اطمینان حاصل کنیم که وب سایت شما در لیست خوبی قرار گرفته و رتبه بندی شده است؟ در این وبلاگ ، بدانید که چگونه می توانید از […]

Learn More

راهنمای نهایی استفاده از لینکدین برای موفقیت در فروش دیجیتال

“ در حال حاضر ، بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر لینکدین در ۲۰۰ کشور و سرزمین وجود دارد. این یک شبکه اجتماعی با پدیده است؛ اما پس از آن دوباره ، فیس بوک ، توییتر و + گوگل نیز هستند. بنابراین چه چیزی لینکدین را از رقبای خود متمایز می کند و چرا باید آن […]

Learn More

مربیان – راهنمای ضروری استراتژی محتوا

“ آیا می دانید ۷۵٪ از بازاریابان سرمایه گذاری خود را در بازاریابی محتوا افزایش می دهند؟ با وجود این ، بسیاری از مربیان بازاریابی محتوا را به عنوان یک کارزار به جای اینکه جزء لاینفک روند کار تجاری خود باشد ، مشاهده می کنند. با تبدیل شدن محتوا به عنوان راهی برای تعامل با […]

Learn More