عنوان کامل پایان نامه :

 تاثیر تبلیغات تلویزیون بر واکنش های هیجانی و تمایل به برنامه ریزی رفتاری مشتریان بیمه (مورد مطالعه  بیمه ایران)

قسمتی از متن پایان نامه :

2-1-1-     تاریخچه تبلیغات

تبلیغات در زمان قدیم در مقایسه با تبلیغات امروزی خیلی ساده بود، با وجود این، هدف اساسی از آگهی همان بود که امروزه هم هست و بدین معنی که مقصود از آن، ایجاد ارتباط برای دادن اطلاعات و ایده ها به گروهی از مردم بود که موجب تغییر یا تقویت رفتار آنها بشود، اطلاعات ما از تبلیغات در زمان های قدیم خیلی ناقص و مبهم می باشد.

در نتیجه کاوش هایی که در کشور های اطراف دریای مدیترانه به اقدام آمده می باشد مدارکی به دست آمده که نشان می دهد رومی ها و اجداد آنها از تبلیغات بهره گیری می کرده اند و همچنین تصریح هایی که در کتبها و تواریخ دیده شده، نشان می دهد که عده ای از فروشندگان برای فروش بیشتر کالاهای خود از تبلیغات بهره گیری می نموده اند . قبل از ایجاد صنعت چاپ که آغاز دوره جدیدی برای برقراری ارتباطات جمعی و شروع دوره تازه ای از تبلیغات بود. تبلیغات به سه صورت وجود داشت:

  • علایم تجاری : افتخار و غروری که استادکاران در زمان قدیم داشتند آنها را تشویق می نمود که علامت مشخصی از خودشان روی مصنوعاتشان مانند کاسه و یا کوزه سفالی و غیره بگذارند. همین که کار یکی از استادکاران مورد توجه مردم قرار می گرفت همیشه به علامت اختصاری او در موقع خرید توجه می کردند و این شهرت زبان به زبان می گشت. امروزه نیز علایم تجاری مورد بهره گیری قرار می گیرد.
  • نشان ها و تبلیغ روی دیوار ها : وسیله دیگر تبلیغات، جملاتی بود که بر روی سنگها و دیوارهای جنب محلی که اجناس مختلف به فروش می رسید، نوشته می گردید و اجناس مورد نظر را تمجید و تحسین می نمود و تقریباَ مانند تبلیغات روی دیوارها و تابلوهای بالای مغازه های امروزی بود.

کاوشهایی که در شهر پمپئی به اقدام آمده نشان داده می باشد که هر دکان کوچکی یک نوشته ای روی دیوار جنب در ورودی مغازه داشته می باشد که رهگذران را راهنمایی می کرده می باشد که از دکان چه اجناسی می توانسته اند بخرند . این روش نوشتن روی دیوار کم کم پیشرفت نمود و تبدیل به آویزان کردن تابلویی در محل مخصوص در کوچه ها و خیابان ها گردید. آویزان کردن این تابلوها به قدری زیاد گردید که مثلاَ، اگر شخصی می خواست خانه خودش را نشان دهد تابلویی آویزان می نمود که منزل او سه کوچه پایین تر، دست چپ می باشد و از این جهت به عنوان نمونه دولت انگلستان قوانینی برای به کار بردن تابلو وضع نمود . امروزه این تابلوها تبدیل به تابلو های متنوع و روشن و حتی نئون شده می باشد.

  • جارچیهای شهر: در یونان باستان، جارچیهای عمومی وظیفه مهمی را انجام می دادند و مرد هایی بودند که وظیفه اشان این بود که در شهر بگردند و اخبار مهم و وقایع مورد علاقه مردم را انتشار دهند و از این بابت حقوق معینی دریافت می داشتند. بعد ها در انگلستان و فرانسه این جارچیها حتی اتحادیه ای تشکیل دادند . این جارچیها در شهر حرکت می کردند و زنگی داشتند که آغاز برای جلب توجه مردم به صدا در می آوردند . پس از اینکه وقایع مهم و اخبار را می گفتند یک پیام تبلیغاتی از طرف کارفرمای خود که ممکن بود صاحب یک مغازه و یا یک کافه و یا میخانه باشد، می دادند.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

اهداف اصلی

  • مطالعه تاثیر تبلیغات تلویزیونی بیمه بر واکنش های هیجانی مشتریان بیمه ایران.
  • مطالعه تاثیر تبلیغات تلویزیونی بیمه بر تمایل به برنامه ریزی رفتاری مشتریان بیمه ایران.

اهداف فرعی

  • شناسایی اندازه تاثیر شدت تبلیغات تلویزیونی بیمه بر واکنش های هیجانی مشتریان بیمه ایران.
  • شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

  • شناسایی اندازه تاثیر کیفیت تبلیغات تلویزیونی بیمه بر واکنش های هیجانی مشتریان بیمه ایران.
  • شناسایی اندازه تاثیر شدت تبلیغات تلویزیونی بیمه بر تمایل به برنامه ریزی رفتاری مشتریان بیمه ایران.
  • شناسایی اندازه تاثیر کیفیت تبلیغات تلویزیونی بیمه بر تمایل به برنامه ریزی رفتاری مشتریان بیمه ایران.

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : تاثیر تبلیغات تلویزیون بر واکنش های هیجانی و تمایل به برنامه ریزی رفتاری مشتریان بیمه (مورد مطالعه  بیمه ایران)  با فرمت ورد