ادعای تازه محققان درباره تاثیر مکمل های ویتامینی بر سلامت بدن | بیماری

: مجموعه: اخبار پزشکی

تاریخ انتشار : یکشنبه, ۳۱ تیر ۱۳۹۷ ۱۵:۰۹

تازه ترین تحقیقات پزشکان آمریکایی نشون میده، مکملای ویتامین تاثیر خاصی روی سلامتی بدن آدم ندارن.

به گزارش ایسنا از لایف رو، انجمن قلب امریکا در مطالعه ای در اندازه بزرگ تاثیر ویتامینای موجود در بازار رو روی بدن آدم بررسی کرد.

 

در یافته های بدست اومده مشخص شد در همه مکملای ویتامینی، مولتی ویتامین ها و کمپلکسای ویتامینی که بیشتر از هر چیز روی گروه های ویتامینی B، CوD تبلیغ می شن، هیچ تاثیری بر سلامتی آدم ندارن.

 

این تحقیقات ثابت کرد که تنها منابع تامین ویتامینای لازم A ،C و E اجناس طبیعیه و قرصای دارویی که با تبلیغات گول زننده اعلام می کنن که براساس منابع ارگانیک ساخته شدن، در بدن آدم تقریبا بدون اثر هستن.

 

به گفته محققان امریکایی به طور خاص ویتامین C فقط می تونه از سبزیجات و میوه های تازه وارد ارگانیسم بدن آدم شه و ادعاهای انجام شده واسه درمان سردرد با مصرف قرصای ویتامین سی به طور کامل بی اساسه.

 

هم اینکه قبلا بعضی محققان بر این نظر بودن که کمبود ویتامین D می تونه یکی از دلیلای دچار شدن به فراموشی باشه و به افراد سن بالا پیشنهاد می کردن که قرصای مکمل ویتامین D رو به شکل روزانه مصرف کنن، اما تحقیقات نوین نشون میده که ویتامین دی تاثیر خاصی در جلوگیری از فراموشی و پارکینسون نداره و تنها راه دریافت ویتامین D به درد بخور واسه بدن، قرار گرفتن در مقابل تابش نور خورشیده.

 

به گفته پزشکان، فروش بسته های دارویی مولتی ویتامینا تنها جنبه درآمدزایی شرکتای بزرگ دارویی داره که تجارتی ۳۷ میلیارد دلاریه و تاثیر خاصی روی سلامتی آدم نمی ذاره.

 

انجمن قلب امریکا به گروه های سنی جور واجور پیشنهاد کردن که منابع طبیعی غذایی و ورزش رو جانشین مصرف روزانه ویتامینای دارویی کنن و اخطار دادن که مصرف مولتی ویتامینای D،C وB واسه بیشتر گروه های سنی اصلا مناسب نیس و برعکس سلامتی اونا رو به خطر میندازه.

 

یافته های این تحقیقات در نشریه اینسایدر به چاپ رسیده.

 

 

.

منبع :

Related articles

اختلالات شایع خواب(قسمت اول) | بیماری

سلامت – پزشکی – مشکلات شایع خواب(قسمت اول) مطمئنا خواب خوب، چه از دید کیفیت و چه از نظر کمیت واسه سالم زیستن مهمه . متأسفانه آمار دقیقی از مشکلات خواب در کشورمون موجود نیس ولی از نظر گسترشِ این مشکلات ، ذکر همین نکته کافیه که در آمریکا بیشتر از یکصد میلیون نفر در […]

Learn More

اختلالات نورولوژیک و روش های درمان آن | بیماری

مشکلات نورولوژیک معنیش چیه؟ شامل مشکل در کارکرد مغز، نخاع، سلولای عصبی و بقیه سلولای رابط این اعضاه. این مشکلات شامل سکته مغزی، فراموشی، پارکینسون، دمانس، MS، ضربه مغزی و بقیه مشکلات عصبی مربوط به سیستم عصبیه. پس از بروز یه مریضی نورولوژیک، مهم ترین اقدام، تلاش واسه توانبخشیِ قسمتایی از بدنه که قبلا وظایف […]

Learn More

اختلالات دفعی در اطفال + روش درمان | بیماری

:   مشکلات دفعی در کودکان + روش درمان این مریضی  میهن تاز::مسائل دفعی کودکان یکی از مهم ترین مسائل دوران کودکی و از کلی ترین نگرانیای احتمالی خونواده ها هستش. طبق گزارش میهن تاز مشکلاتی مانند بی اختیاری در دفع ادرار و مدفوع از جمله مشکلات دفعی در بچه ها به حساب میرن. در […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *