ادعای تازه محققان درباره تاثیر مکمل های ویتامینی بر سلامت بدن | بیماری

: مجموعه: اخبار پزشکی

تاریخ انتشار : یکشنبه, ۳۱ تیر ۱۳۹۷ ۱۵:۰۹

تازه ترین تحقیقات پزشکان آمریکایی نشون میده، مکملای ویتامین تاثیر خاصی روی سلامتی بدن آدم ندارن.

به گزارش ایسنا از لایف رو، انجمن قلب امریکا در مطالعه ای در اندازه بزرگ تاثیر ویتامینای موجود در بازار رو روی بدن آدم بررسی کرد.

 

در یافته های بدست اومده مشخص شد در همه مکملای ویتامینی، مولتی ویتامین ها و کمپلکسای ویتامینی که بیشتر از هر چیز روی گروه های ویتامینی B، CوD تبلیغ می شن، هیچ تاثیری بر سلامتی آدم ندارن.

 

این تحقیقات ثابت کرد که تنها منابع تامین ویتامینای لازم A ،C و E اجناس طبیعیه و قرصای دارویی که با تبلیغات گول زننده اعلام می کنن که براساس منابع ارگانیک ساخته شدن، در بدن آدم تقریبا بدون اثر هستن.

 

به گفته محققان امریکایی به طور خاص ویتامین C فقط می تونه از سبزیجات و میوه های تازه وارد ارگانیسم بدن آدم شه و ادعاهای انجام شده واسه درمان سردرد با مصرف قرصای ویتامین سی به طور کامل بی اساسه.

 

هم اینکه قبلا بعضی محققان بر این نظر بودن که کمبود ویتامین D می تونه یکی از دلیلای دچار شدن به فراموشی باشه و به افراد سن بالا پیشنهاد می کردن که قرصای مکمل ویتامین D رو به شکل روزانه مصرف کنن، اما تحقیقات نوین نشون میده که ویتامین دی تاثیر خاصی در جلوگیری از فراموشی و پارکینسون نداره و تنها راه دریافت ویتامین D به درد بخور واسه بدن، قرار گرفتن در مقابل تابش نور خورشیده.

 

به گفته پزشکان، فروش بسته های دارویی مولتی ویتامینا تنها جنبه درآمدزایی شرکتای بزرگ دارویی داره که تجارتی ۳۷ میلیارد دلاریه و تاثیر خاصی روی سلامتی آدم نمی ذاره.

 

انجمن قلب امریکا به گروه های سنی جور واجور پیشنهاد کردن که منابع طبیعی غذایی و ورزش رو جانشین مصرف روزانه ویتامینای دارویی کنن و اخطار دادن که مصرف مولتی ویتامینای D،C وB واسه بیشتر گروه های سنی اصلا مناسب نیس و برعکس سلامتی اونا رو به خطر میندازه.

 

یافته های این تحقیقات در نشریه اینسایدر به چاپ رسیده.

 

 

.

منبع :

Related articles

اختیار بدنم دست خودم نیست! | بیماری

مجله سیب سبز: خیلی از مواقع شده هنگام کار یا دقیق شدن و فوکوس کردن واسترس پای خود رو همیشه تکون بدیم و یکدفعه به خود بیاییم که به چه دلیل من این جور شده ام؟! نکنه واقعا مشکلی دارم؟ خیلی از ما هنگام نخ کردن سوزن فهمیده اصلا نمی تونیم دست خود رو ثابت […]

Learn More

اخلاق عاشقی چیست؟ | بیماری

: عشق یه مشترک لفظیه که معناهای متفاتی داره. نه فقط عشق در فارسی، که حب در عربی، Love در انگلیسی و amour در فرانسه هم هر کدوم به چندین و چند پدیده متفاوت گفته می شن. : اخلاق عاشقی چیه؟ مراد از عاشقی چیه و به چی عاشقی  می گیم؟ عشق آدم به خدا […]

Learn More

اختلالات هورمونی در خانمها : علائم و راهکارها | بیماری

: مشکلات هورمونی در خانمها : علائم و راهکارها <> : مشکلات هورمونی در خانمها : علائم و راهکارها بدن هر انسانی دارای یه سری هورمونی هاییه که ممکنه در برههای مختلفی از زمان جا به جاییایی داشته باشن و معمولا این تغییرات هورمونی با عوارضی همراه س. باید گفت تغییرات هورمونی بیشتر در خانمها […]

Learn More

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *