ادعای تازه محققان درباره تاثیر مکمل های ویتامینی بر سلامت بدن | بیماری

: مجموعه: اخبار پزشکی

تاریخ انتشار : یکشنبه, ۳۱ تیر ۱۳۹۷ ۱۵:۰۹

تازه ترین تحقیقات پزشکان آمریکایی نشون میده، مکملای ویتامین تاثیر خاصی روی سلامتی بدن آدم ندارن.

به گزارش ایسنا از لایف رو، انجمن قلب امریکا در مطالعه ای در اندازه بزرگ تاثیر ویتامینای موجود در بازار رو روی بدن آدم بررسی کرد.

 

در یافته های بدست اومده مشخص شد در همه مکملای ویتامینی، مولتی ویتامین ها و کمپلکسای ویتامینی که بیشتر از هر چیز روی گروه های ویتامینی B، CوD تبلیغ می شن، هیچ تاثیری بر سلامتی آدم ندارن.

 

این تحقیقات ثابت کرد که تنها منابع تامین ویتامینای لازم A ،C و E اجناس طبیعیه و قرصای دارویی که با تبلیغات گول زننده اعلام می کنن که براساس منابع ارگانیک ساخته شدن، در بدن آدم تقریبا بدون اثر هستن.

 

به گفته محققان امریکایی به طور خاص ویتامین C فقط می تونه از سبزیجات و میوه های تازه وارد ارگانیسم بدن آدم شه و ادعاهای انجام شده واسه درمان سردرد با مصرف قرصای ویتامین سی به طور کامل بی اساسه.

 

هم اینکه قبلا بعضی محققان بر این نظر بودن که کمبود ویتامین D می تونه یکی از دلیلای دچار شدن به فراموشی باشه و به افراد سن بالا پیشنهاد می کردن که قرصای مکمل ویتامین D رو به شکل روزانه مصرف کنن، اما تحقیقات نوین نشون میده که ویتامین دی تاثیر خاصی در جلوگیری از فراموشی و پارکینسون نداره و تنها راه دریافت ویتامین D به درد بخور واسه بدن، قرار گرفتن در مقابل تابش نور خورشیده.

 

به گفته پزشکان، فروش بسته های دارویی مولتی ویتامینا تنها جنبه درآمدزایی شرکتای بزرگ دارویی داره که تجارتی ۳۷ میلیارد دلاریه و تاثیر خاصی روی سلامتی آدم نمی ذاره.

 

انجمن قلب امریکا به گروه های سنی جور واجور پیشنهاد کردن که منابع طبیعی غذایی و ورزش رو جانشین مصرف روزانه ویتامینای دارویی کنن و اخطار دادن که مصرف مولتی ویتامینای D،C وB واسه بیشتر گروه های سنی اصلا مناسب نیس و برعکس سلامتی اونا رو به خطر میندازه.

 

یافته های این تحقیقات در نشریه اینسایدر به چاپ رسیده.

 

 

.

منبع :

Related articles

اخذ مجوز استخدام ۹ هزار پرستار در سال جدید/ تعرفه های پزشکی در دولت بررسی می شود | بیماری

: وزیر بهداشت از اخذ مجوز استخدام ۹ هزار پرستار خبر داد و گفت: این موضوع در اسرع وقت آگهی می شه. به گزارش  بخش بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوون، سعید نمکی وزیر بهداشت اعلام کرد: مجوزی واسه استخدام حدود ۹ هزار پرستار اخذ شده که در اسرع وقت آگهی می شه و […]

Learn More

اختلالات گوارشی؛ افسانه های غلط | تغذیه سالم

مشکلات گوارشی شایع ممکنه شامل GERD ( مریضی ریفلاکس معده و مری)، زخم (زخم معده)، ورم معده، مریضی سلیاک، مریضی التهابی روده (مریضی التهابی روده)، سندرم روده تحریک پذیر (سندرم روده تحریک پذیر) و یبوست باشه. کارکرد مناسب دستگاه گوارش یکی از پایه های سلامته اما خیلی از افسانه ها مشکلات گوارشی رو محاصره کرده […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *