اخلاق پزشکی مانع برخورد های غیرعاقلانه با بیمار می شود | بیماری

: معاون آموزشی سازمان نظام پزشکی گفت: فردی که متون اخلاق پزشکی رو خوب بدونه طرز برخورد با بیماران رو هم خوب می دونه.

: اخلاق پزشکی مانع برخوردای غیرعاقلانه با مریض می شه

علیرضا سلیمی معاون آموزشی سازمان نظام پزشکی کشور در گفتگو با خبرنگار بخش بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوون، اعلام کرد: امروزه موضوع اخلاق پزشکی در بین کشورای پیشرفته و ایران مطرح شده و جامعه پزشکی به دلیل اینکه قبل از شروع کارشون قسم خورده ان به رعایت اخلاق در بخش کاری پزشکی مجبور هستن.
: در بخش پزشکی یه بحث حرفه گری و یه موضوع اخلاق عمومی داریم که در بعضی از موارد این ۲ موضوع با همدیگه ترکیب می شن.

سلیمی تاکید کرد: واسه اینکه موضوع اخلاق پزشکی در بین همه همکاران به طور کامل جا بیفته باید بحث اخلاق از دوران کودکی در بین افراد نهادینه و فرهنگ سازی شه تا مجموعه فعالیتایی که با دین و فرهنگ ما مطابقت داره در زندگیای شخصی و اجتماعی جاری شده و در دوران بزرگسالی اخلاق عمومی و حتی پزشکی به طور کامل رعایت شه.

 

ایشون اضافه کرد: در مورد اخلاق پزشکی باید متون تخصصی هر رشته تدوین و ارسال بشه تا همکاران بدونن در بخش کاریشون چه وظایفی رو دوش اوناس و چیکارایی باید بکنن.
سلیمی ادامه داد: فردی که متون مربوط به اخلاق پزشکی و حرفه گری رو خوب بدونه طرز برخورد با بیماران رو هم خوب میفهمه به خاطر همین اخلاق پزشکی یکی از موضوعات مهم این حرفه حساب می شه.

اخلاق پزشکی، اولویت کاری در سازمان نظام پزشکی

معاون آموزشی سازمان نظام پزشکی کشور گفت: موضوع اخلاق پزشکی جزو اولویتای کاری سازمان نظام پزشکی حساب می شه و تلاش می شه با تکیه به کل قوانین و مقررات و با برگزاری کلاسای جور واجور آموزشی اخلاق پزشکی رو به همکاران آموزش داد.
ایشون یادآوری کرد: رعایت اخلاق پزشکی مانع از ایجاد برخوردای غلط و غیر عاقلانه موقع مراجعه بیماران به پزشکان می شه و انگار موضوع اخلاق پزشکی از هر گونه رابطه مالی بین دکتر و مریض جلوگیری به عمل می آورد.
سلیمی اضافه کرد: سازمان نظام پزشکی هر چند وقت یه بار به برگزاری کلاسای آموزشی در مورد اخلاق پزشکی با هدف حفظ و پیشرفت اون در سراسر کشور اقدام می کنه تا این موضوع به صورت کامل در بین همکاران نهادینه شه.
انتهای پیام/

.

منبع : https:yjc.ir

Related articles

اخطار در مورد افزایش بیماری کولیت روده  | تغذیه سالم

اخطار در مورد افزایش مریضی کولیت روده  اخطار در مورد افزایش مریضی کولیت روده اولین نشونه مریضی کولیت روده اسهال شدن هست که باید به اون دقت شه،مریضی کولیت روده در شمال ایران رو به افزایش هست.رئیس مرکز تحقیقات مریضیای کبد و گوارش گیلان و دبیر هفته سلامت گوارش گیلان با اشاره به این کهمریضیای […]

Learn More

اختلالات گوارشی؛ افسانه های غلط | تغذیه سالم

مشکلات گوارشی شایع ممکنه شامل GERD ( مریضی ریفلاکس معده و مری)، زخم (زخم معده)، ورم معده، مریضی سلیاک، مریضی التهابی روده (مریضی التهابی روده)، سندرم روده تحریک پذیر (سندرم روده تحریک پذیر) و یبوست باشه. کارکرد مناسب دستگاه گوارش یکی از پایه های سلامته اما خیلی از افسانه ها مشکلات گوارشی رو محاصره کرده […]

Learn More

اختلالات ناشی از کاهش روی در بدن | بیماری

: مشکلات به وجود اومده به وسیله کاهش روی در بدن : دریافت روی واسه بدن بسیار مهم و مهمه مراقب باشین دچار کمبود روی در بدنتون نشید در این صورت دچار عارضه ها و مشکلات زیادی میشین از دست دادن اشتها ،توقف رشد در کودکان،ریزش مو،کاهش شنوایی از جمله مشکلات کم شدن اندازه روی […]

Learn More

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *