اخلاق پزشکی مانع برخورد های غیرعاقلانه با بیمار می شود | بیماری

: معاون آموزشی سازمان نظام پزشکی گفت: فردی که متون اخلاق پزشکی رو خوب بدونه طرز برخورد با بیماران رو هم خوب می دونه.

: اخلاق پزشکی مانع برخوردای غیرعاقلانه با مریض می شه

علیرضا سلیمی معاون آموزشی سازمان نظام پزشکی کشور در گفتگو با خبرنگار بخش بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوون، اعلام کرد: امروزه موضوع اخلاق پزشکی در بین کشورای پیشرفته و ایران مطرح شده و جامعه پزشکی به دلیل اینکه قبل از شروع کارشون قسم خورده ان به رعایت اخلاق در بخش کاری پزشکی مجبور هستن.
: در بخش پزشکی یه بحث حرفه گری و یه موضوع اخلاق عمومی داریم که در بعضی از موارد این ۲ موضوع با همدیگه ترکیب می شن.

سلیمی تاکید کرد: واسه اینکه موضوع اخلاق پزشکی در بین همه همکاران به طور کامل جا بیفته باید بحث اخلاق از دوران کودکی در بین افراد نهادینه و فرهنگ سازی شه تا مجموعه فعالیتایی که با دین و فرهنگ ما مطابقت داره در زندگیای شخصی و اجتماعی جاری شده و در دوران بزرگسالی اخلاق عمومی و حتی پزشکی به طور کامل رعایت شه.

 

ایشون اضافه کرد: در مورد اخلاق پزشکی باید متون تخصصی هر رشته تدوین و ارسال بشه تا همکاران بدونن در بخش کاریشون چه وظایفی رو دوش اوناس و چیکارایی باید بکنن.
سلیمی ادامه داد: فردی که متون مربوط به اخلاق پزشکی و حرفه گری رو خوب بدونه طرز برخورد با بیماران رو هم خوب میفهمه به خاطر همین اخلاق پزشکی یکی از موضوعات مهم این حرفه حساب می شه.

اخلاق پزشکی، اولویت کاری در سازمان نظام پزشکی

معاون آموزشی سازمان نظام پزشکی کشور گفت: موضوع اخلاق پزشکی جزو اولویتای کاری سازمان نظام پزشکی حساب می شه و تلاش می شه با تکیه به کل قوانین و مقررات و با برگزاری کلاسای جور واجور آموزشی اخلاق پزشکی رو به همکاران آموزش داد.
ایشون یادآوری کرد: رعایت اخلاق پزشکی مانع از ایجاد برخوردای غلط و غیر عاقلانه موقع مراجعه بیماران به پزشکان می شه و انگار موضوع اخلاق پزشکی از هر گونه رابطه مالی بین دکتر و مریض جلوگیری به عمل می آورد.
سلیمی اضافه کرد: سازمان نظام پزشکی هر چند وقت یه بار به برگزاری کلاسای آموزشی در مورد اخلاق پزشکی با هدف حفظ و پیشرفت اون در سراسر کشور اقدام می کنه تا این موضوع به صورت کامل در بین همکاران نهادینه شه.
انتهای پیام/

.

منبع : https:yjc.ir

Related articles

اخلاق پزشکی در ایران & | بیماری

: اخلاق پزشکی در ایران   **چاپ  سخنرانی ،  دلیل بر تایید تموم متن اون از طرف ” سایت پزشکان بدون مرز” نیس .هدف این سایت  اطلاع  رسانی درسته.** سخنرانی بابک احمدی درباره اخلاق پزشکی در ایران بابک احمدی اواخر بهمن ماه در انتشارات فرزان روز درباره فلسفه اخلاق و اخلاق پزشکی در ایران سخنرانی […]

Learn More

اختلالات رفتاری در کودکان با خوردن این نوشیدنی ها | بیماری

: مشکلات رفتاری در کودکان با خوردن این نوشیدنیا : مشکلات رفتاری در کودکان با خوردن این نوشیدنیا یه متخصص تغذیه گفت: مصرف نوشابه باعث جلوگیری از جذب آهن و کلسیم شده و کم خونی و پوکی استخون رو دلیل می شه. نباتی اضافه کرد: با در نظر گرفتن این که از مواد افزودنی، فسفات […]

Learn More

اختلالات رفتاری در کودکان با خوردن این نوشیدنی ها | تغذیه سالم

مشکلات رفتاری در کودکان با خوردن این نوشیدنیا مشکلات رفتاری در کودکان با خوردن این نوشیدنیا یه متخصص تغذیه گفت: مصرف نوشابه باعث جلوگیری از جذب آهن و کلسیم شده و کم خونی و پوکی استخون رو دلیل می شه. نباتی اضافه کرد: با در نظر گرفتن این که از مواد افزودنی، فسفات و شیرین […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *