اخطار در مورد افزایش بیماری کولیت روده  | تغذیه سالم

اخطار در مورد افزایش مریضی کولیت روده 

اخطار در مورد افزایش مریضی کولیت روده

اولین نشونه مریضی کولیت روده اسهال شدن هست که باید به اون دقت شه،مریضی کولیت روده در شمال ایران رو به افزایش هست.رئیس مرکز تحقیقات مریضیای کبد و گوارش گیلان و دبیر هفته سلامت گوارش گیلان با اشاره به این کهمریضیای التهاب روده در شمال کشور رو به افزایش هست، گفت: افراد باید با مراجعه خیلی زود، بازرسی مریضی و با استفاده منظم از داروها از جلو رفتن مشکل التهاب روده در خود جلوگیری کنن.

فریبرز منصور غنایی در آستانه برگزاری کمیته کشوری هفته سلامت گوارش در مورد مریضیای التهابی روده گفت: این مریضیا شامل کولیت زخمی یا اولسروز بوده که در اون لایه مخاطی روده بزرگ درگیر می شه؛ هرچند میتونه تظاهرات خارج روده ای هم داشته باشه.

ایشون اضافه کرد: کولیت زخمی می تونه پوست و به خصوص چشم رو در قسمت قدامی اون درگیرو دچار التهاب کنه همین طور در ۵۰ درصد موارد کولیت می تونه مجاری صفراوی داخل وخارج کبدی و علائم مفاصل محیطی مثل دست و پا و مفاصل مرکزی مثل ستون فقرات رو درگیر کرده و در اونا ایجاد التهاب کنه.

رئیس مرکز تحقیقات مریضیای کبد و گوارش گیلان با اشاره به این که مریضی کرون تموم دستگاه گوارش رو درگیر می کنه، گفت: این مریضی از دهن تا مقعد و روده بزرگ و باریک رو میتونه متأثر کنه.غنایی گفت: در ۲۰ تا ۲۵ سال پیش کمتر پزشکی مریضی کرون رو تشخیص می داد به چه دلیل که بسیار نادر بوده درحالی که امروزه ۲ تا ۳۳ مریض کرون رو در طبابت هرروز دیدن نکنیم.

استاد گروه داخلی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: عوامل محیطی می تونه باعث بروز باکتریایی شن ولی هنوز اثبات شده نیس یکی از مواردی که در بروز این مشکل موثر بوده سطح بالای بهداشت فردی هست.

غنایی ادامه داد: کودکان این روزا بسیار استریل زندگی میکنن پس وقتی بالغ می شن به دلیل این که سیستم ایمنی دستگاه گوارش بلوغ کامل رو نداشته و وقتی که با آنتی ژن قوی مواجه می شه نمی تونه از عهده اون برآمده در نتیجه باعث ایجاد التهاب و زخم در روده این بیماران می شه.

ایشون با بیان این که مریضیای التهاب روده در شمال کشور رو به افزایش هست، گفت: بیش از ۳۰۰ هزار مریض کولیت اولسروز در مرکز تحقیقات گوارشی وکبد گیلان ثبت شده که این مسئله نشون دهنده افزایش این مریضی طولانی بوده که درمان قطعی نداره.

رئیس مرکز تحقیقات مریضیای کبد و گوارش گیلان اضافه کرد: ضرورت داره بیماران با مراجعه خیلی زود و بازرسی مریضی و با استفاده منظم از داروها از جلو رفتن اون جلوگیری کرده همین طور اگه فردی اسهال خونی داشت و اونو به اشتباه به عنوان مریضیای عفونی گذارد و سرخود آنتی بیوتیک مصرف کنه این دارو علائم مریضی رو محو می کنه اما این مسئله باعث گسترش مریضی و مانع از درمان مریضیای التهاب روده میشه.

جمع آوری: ایران استایل

.

منبع :

Related articles

اختلالات گوارشی؛ یکی از عوامل بروز سر درد | طب ایرانی

مشکلات گوارشی؛ یکی از عوامل بروز سر درد مشکلات گوارشی؛ یکی از عوامل بروز سر درد مشکلات گوارشی؛ یکی از عوامل بروز سر درد طب سنتی و مکمل ۱۱ دیدگاه۲۳,۷۸۹ بازدید ختلالات گوارشی؛ یکی از عوامل بروز سر درد سلامت نیوز : دکتر حسین رضایی زاده، دستیار ارشد دکترای تخصصی طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی […]

Learn More

اخطار در مورد بوتاکس های تقلبی | بیماری

: اخطار در مورد بوتاکسای تقلبی : دکتر محمد رضوانی گفت:«بوتاکس بهترین روش واسه حذف خطوط به وجود اومده به وسیله انقباض عضلات صورته که به پررونق ترین عمل زیبایی صورت تبدیل شده و درصد ایمنی بالایی داره و اگه به وسیله متخصصین انجام گیرد درصد مشکلات ناخواسته اون پایین میاد البته نکته مهمی که […]

Learn More

ادعای تشخیص سرطان در ۳۰ دقیقه | بیماری

: مجموعه: اخبار پزشکی تاریخ انتشار : یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۱:۴۶ : ادعای تشخیص سرطان در نیم ساعت یه گروه تحقیقاتی در تایوان یه تراشه با نانوذرات ساختن که می تونه پروتئین مربوط به سرطان رو طی حدود نیم ساعت تشخیص بده.    جین اعلام کرد: افراد گرفتار به سرطان در بدن خود بعضی […]

Learn More

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *