اخراج سوسیس از مدرسه | سبزیجات

سوسیس و کالباس، یکی از نمونه های موادغذاییه که خیلی راحت آماده مصرف می شه و در عین حال بسیار خوشمزه س و به خاطر همین طرفداران زیادی در میان مردم داره. اما افزایش استقبال مصرف کنندگان از شکلای جور واجور سوسیس و کالباس، در شرایطی مشاهده می شه که خیلی از کارشناسان تغذیه، به مضرات مصرف این نوع موادغذایی اشاره می کنن.

البته دشمنی این فراوردها با سلامتی باعث شد، سوسیس و کالباس از مدرسه اخراج شن؛ طوری که در سال تحصیلی جدید، وجود اونا در بوفه مدرسه واسه فروشنده عواقب ناخوشایندی داره.

اما به هر حال این فراوردها بازم در سبد مصرف خونواده های جور واجور هست. شکلای جور واجور ارزون اون در سبد غذایی قشر پایین تر جامعه و شکلای جور واجور گران تر اون در سبد غذایی قشر بالاتر خودنمایی می کنه.

بعضی افراد این خوشمزه دندون گیر رو محصول مقتضیات جامعه مدرن و عجول می دونن، در حالی که تاریخ نشون میده مصرف اون به حدود ۳ هزار سال قبل از میلاد برمیگرده.

بعضی از کارشناسان فکر می کنن، اندازه بالای کلسترول موجود در سوسیس و کالباس، باعث ایجاد پلاکایی در دیواره عروق می شه که رسوب اونا می تونه، زمینه بروز مریضیای قلبی و عروقی رو جفت و جور کنه. کارشناسان به این نکته هم اشاره می کنن که مواد محرکی که با مصرف سوسیس و کالباس وارد بدن می شن، می تونن در ایجاد مریضیای دستگاه گوارش مؤثر باشن.

سومریا، اولین کسائی بودن که حدود ۳هزار سال قبل از میلاد مسیح، سوسیس رو تولید کردن. در کشور چین هم حدود ۵۸۹ سال قبل از میلاد، اولین سوسیس از گوشت بز و بره جفت و جور شد.

حکایات تاریخی بر این نکته دلالت داره که سوسیس یکی از قدیمی ترین غذاهاست و در کتابای تاریخ یونان هم نام اون اومده.

به هر حال این ماده غذایی از فهرست خرید بعضی خونواده ها حذف نشده.

مصرف کنندگان سوسیس و کالباس باید به این نکته توجه داشته باشن که معمولا هر چی درصد گوشت به کار رفته در این مواد غذایی بیشتر باشه، مرغوبیت اونم بیشتره.

خریداران واسه اطمینان از جفت و جور سوسیس و کالباس سالم و بهداشتی، لازمه به چند نکته مهم توجه داشته باشن:

– اولین و مهم ترین نکته اینه که باید از خریداری سوسیس و کالباسای بدون نام و نشون دوری کنن و بیشتر از اینکه به قیمت اجناس توجه داشته باشن، به درجه اعتبار شرکت تولیدکننده دقت کنن.

– کالباس خوب هنگام برش، کمترین ریزش رو زیر دستگاه داره. کارشناسان عقیده دارن، استفاده خیلی کم از سوسیس و کالباس مشکل ساز نیس، اما اگه در مصرف اون زیاده روی شه، دردسرساز هستش.

– جالبه بدونین سوسیس و کالباسای تازه تا ۲ روز در یخچال قابل نگهداریه و بهتره از فریز کردن اونا دوری کنین، چون این مواد شامل نیتریت هستن (از نیتریت به عنوان ماده نگهدارنده استفاده می شه) که در دمای ۱۸ درجه سانتی گراد زیر صفر، ترکیبات سرطان زایی به نام "نیتروزآمینا" رو به وجود میارن.

– سوسیس و کالباس جزء گروه غذایی گوشتا حساب می شن، پس در شرایط مناسب بیشترین بیشترین اندازه از ۲ تا ۳ هفته امکان نگهداری ندارن.

– موقع خرید باید به تاریخ تولید و انقضا و سلامت بسته بندی اونا توجه کنین و اصلا اجناس آسیب دیده رو نخرید.هم اینکه فراوردهای گوشتی کارخانه های معتبر و دارای نشون استاندارد رو جفت و جور کنین.

– بعضی تصور می کنن هر چی سوسیس صورتی تر باشه سالم تره، اگه هیچ کدوم از کارشناسان تغذیه رنگ رو ملاک سلامت اون نمی دونن.

– با اینکه فراوردهای گوشتی پر از مواد نگهدارنده و ضد فساد هستن، اما کارشناسان تغذیه پیشنهاد می کنن فقط واسه مصرف همون روز از این مواد بخرین(یعنی مقداری بخرین که همون روز بخورین و واسه روزای بعد نگه ندارین).

Related articles

ادرار و روش نمونه گیری آن | بیماری

یکی از نمونه های ساده از نظر جفت و جور و با ارزش از نظر آزمایش سلامتی بدن خصوصا سیستم داخلی و کلیه ها ومجاری ادرار ، نمونه ادراره .بااین وجود نبود دقت در نمونه گیری درست باعث اشتباه در آزمایش سلامتی مریض میشه .پس شناخت روشای درست نمونه گیری یه ادرار ساده کمک زیادی […]

Learn More

اختلالات غده هیپوفیز؛ علائم | علت ایجاد و روش های پیشگیری | بیماری

: غده هیپوفیز بخشی از سیستم درون ریز بدنه. وظیفه اصلی این غده، ترشح هورمونا به جریان خونه. غده هیپوفیز روی بقیه غدد و اعضای بدن مخصوصا روی تیروئید، اندامای تولیدمثل، غدد آدرنال یا فوق کلیوی و… هم اثر میذاره؛ بعضی وقتا از غده هیپوفیز به عنوان غده رئیس هم یاد می کنن، چون در […]

Learn More

اختلالات ناشی از استرس | تغذیه سالم

مشکلات به وجود اومده به وسیله استرس استرس، هرگونه تغییر و فشار از طرف محیطه که فرد رو مجبور به سازگاری فعالانه دوباره با محیط می کنه، تا این منتهی به مصرف انرژی، تلاش آگاهانه و عامدانه و در عین حال تغییرات و فعل و انفعالاتی در بدن اون می شه. واسه کاهش استرس شغلی […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *