اختلالات روانی که در نرسیدن زنان به ارگاسم نقش دارند | بیماری

:  

دانستنیایی درباره مشکلات روانی زنان که باعث بروز مشکل در به ارگاسم رسیدن زنان می شن همراه ما باشین با مشکلات روانی که در نرسیدن زنان به ارگاسم نقش دارن .

اندازه اطلاع ما از رفتار جنسی مون چقدره؟ شاید در جواب به این سوال بعضیا به این نکته اشاره کنن که داشتن اطلاعات علمی تو یه امر ذاتی به چیکار میاد؟ و به چه دلیل دونستن درباره اندام جنسی و رفتار جنسی در شرایطی که بدون این اطلاعات هم میشه نیازای روزمره آدم در این باره رو براورده کرد، لازمه؟ گزارشهایی که نشون میده نداشتن اطلاعات کافی در مورد رفتارای درست جنسی چه آسیبهایی رو متوجه افراد می کنه و چه بسا ریشه خیلی از مشکلات خانوادگی رو باید در رفتارای نادرست جنسی دنبال کرد. یکی از بزرگترین مشکلات جنسی حال حاضر نرسیدن بهارگاسمدر خیلی از زنونه.

بیشتر زنان اشکال در رسیدن به بالاترین درجه لذت جنسی دارن یا هیچوقت تجربه به ارگاسم رسیدن رو ندارن.

تعدادی از عوامل فیزیولوژیکیه که می تونه میل جنسی زن و توانایی رسیدن به بالاترین درجه لذت جنسی رو در زن کنترل کنه: نبود توازن در هورمون تستوسترون، داروهایی مانند ضد افسردگی، آناتومی اون، و البته، مسائل مربوط به شریک زندگی. مورد آخر می تونه شامل در دسترس نبودن همسر، مشکلات آناتومی مرد، زود انزالی و نداشتن اطلاعات کافی از بدن و احساس زن باشه. هم اینکه تمایل به فشار زیاد در بین رابطه جنسی هم می تونه مانع تحریک لازم زن شه. وظایف کاری زیاد، بی محبتی، بی توجهی، مورد ستایش قرار نگرفتن هم موجب سردی در زنان می شه. دوری از همسر و بی اعتمادی به همسر هم در زنان مورد توجه قرار میگیره و موجب نبود تحریک می شه. الگوهای نا امن دلبستگی ( اضطراب و اجتنابی ) که در دوران کودکی پیشرفته در بزرگسالی باقی می مونه و شدیدا جنبه های زیاد رابطه جنسی رو تحت تاثیر قرار میدن.

در این مقاله ما عامل روانی که تاثیر منفی بر میل جنسی زن، تحریک و ظرفیت ارگاسمداره رو بررسی می کنیم. البته این لیست معنیش این نیس که ما همه عوامل رو بررسی کردیم ممکنه موارد دیگری هم باشه که در افراد جور واجور متفاوت بروز می کنه.

۱- داشتن افکار انتقادی نسبت به بدن: خیلی از زنان افکار مزاحم و یا صدای داخلی مهم در مورد بدن خود دارن، که هیجان جنسی رو قطع می کنه و مانع تجربه بالاترین درجه لذت می شه. اونا می تونن افکار خود آگاه در مورد اندازه اندام تناسلی دارا باشن. هم اینکه افکاری در مورد اینکه آلوده هستن و تمیز نیستن مانع برقرای رابطهرابطه جنسی دهانی می شه. خیلی از زنان نگاه منفی پدر و مادر خود نسبت به عملکردهای بدن در طول آموزش توالت رو داخلی کردن، در نتیجه در شناخت خیالات بدنی افکار کثیف بودن واسه اونا تداعی می شه. به طور خاص ، ناحیه تناسلی بامفهوم مقعد آغشته س و با کارکرد دفعی اشتباه گرفته می شه.

احساس شرم آور زنان در مورد این منطقه به هر چیزی در زیر کمر، (از جمله عادت ماهانه ) زیاد شده و اونا در آخر احساس کثیف یا آلوده بودن کرده و این روش ایه که می تونه در رسیدن به تحریک و بالاترین درجه لذت جنسی تداخل بسازه. وقتی که زنان افکار منفی در مورد قسمتای جور واجور بدن خود دارن، پیدا کردن نقطه حساس اون منطقه وقتی که لمس می شه کار سختیه. اگه اونا احساس بدی در مورد بدن خود دارا باشن خیلی راحت از رابطه جنسی لذت نمی برن.

۲- درک رابطه جنسی به عنوان عملی غیر اخلاقی یا بد: خیلی از زنان افکار دستکاری شده در مورد رابطه جنسی در اوایل زندگی در طول روند اجتماعی شدن به دست آورده ان. کلا، نگاه منفی پدر و مادر نسبت به برهنگی، استمناء و س ک س یه نفوذ قوی بر احساسات هر دو نوع کودکان پسر و دختر در مورد رابطه جنسی و عمل جنسی داره. در نتیجه ، مردم معمولا اطلاعات کمی در مورد رابطه جنسی قابل قبول و خوب دارن. علاوه بر این، بعضی از ادیان، نظامای باوری خیلی سفت و سخت، در مورد رابطه جنسیدارن و اونو گناه و کثیف می دونن. زنائی که در این نگرشا پرورش پیدا میکنن، رابطه جنسی رو ممنوع ، شرم آور و بد می دونن. اونا در برابر معاشقه و رابطه جنسی احساس بدی دارن و منتظر عواقب بد و مجازات هستن.

۳- ترس از غم و اندوه: واسه خیلی از زنان، احساس غم و اندوه مربوط به درد عاطفی در زمونه ای از زندگی که یه تجربه جنسی داشتن، مخصوصا وقتی که روابط جنسی با صمیمیت عاطفی ترکیب شده، به صورت سرکوب شده هست. واسه زنائی که مورد سوء رفتار قرار گرفتن این احساس عمیق تر هم هستش. وقتی که زنان تلاش می کنن به احساس غم فکر نکنن، بالاترین درجه لذت جنسی رو از دست میدن.

۴- نگرانی مربوط به لذت بردن همسر: خیلی از زنان در رابطه جنسی به جای تمرکز به خود و لذت بردن خودشون در طول رابطه تموم تفکرشون بر اینه که همسرم حال می کنه؟ از روی زور با من در ارتباطه؟ فکر فرد بهتری در سر داره؟ همین موضوع باعث می شه از رابطه جنسی عقب مونده و تجربه ارگاسم رو از دست بدن.

۵- ترس از دست دادن کنترل: زنائی که شدیدا بر حفظ کنترل به عنوان یه کارکرد دفاعی مراقبت از خود تکیه می کنن، به صورت ناخود آگاه رابطه جنسی رو عامل مزاحم کنترل و امنیت داخلی خود تلقی می کنن. این نگرانیا می تونه بخشای مختلفی داشته باشه مثلا نگرانی از ایجاد سر و صدایی که خارج از کنترل اوناس، نگرانی از خروج بی اختیار ادرار و یا مدفوع . این اضطراب به صورت ناخود آگاه تجربه ارگاسمرو نشدنی می کنه.

۶- داشتن ذهن بسیار مشغول: بیشتر زنان در طول رابطه جنسیذهن فعالی دارن و نمی تونن اونو بر این فعالیت متمرکز کنن. فکرهایی که تموم مغز رو اشغال می کنن و به جای تحریک و تشویق جنسی منتهی به واپس زدگی میل جنسی می شه. خیلی از زنان نمی تونن افکارشون در مورد فرزندان، وظایف خونه دار، مشکلات شغلی و … رو در طول رابطه جنسی کنترل کنن و همین ضعف باعث نبود تمرکز کامل و نرسیدن به ارگاسممی شه.

۷- نگرانی از متهم شدن: دختران در همه جای جهان همیشه به با حیا بودن تشویق شدن. وقتی که همون دختر وارد رابطه می شه و حالا به عنوان یه زن و شریک جنسی هم باید وظایفی رو بکنه، شکستن حریمی که در اون در ساعاتی از شبونه روز فرد باید حجب و حیا رو کنار گذاشته و از رابطه جنسی با همسرش لذت ببره خیلی سخته. این طرز فکر که نهادینه شده، نمی تونه مانند یه کلید روشن و خاموش بشه. پس فرد نمی تونه مهارهای ذهنی اش رو بشکنه و بعضی وقتا حتی اگه لذت هم ببره نمی تونه و یا نمی خواد اونو بروز دهد، از ترس اینکه مورد قضاوت قرار بگیره و متهم شه که زن سبک و هرزه ایه. پس به مرور این حالت رابطه جنسیرو واسه فرد از یه حالت خوش آیند به حالت وظیفه و بعضی وقتا همراه با ترس تبدیل می کنه. ترس از اینکه نکنه عکس العملی نشون بده که همسرش تصور کنه اون هرزه س. پس تجربه ارگاسم با اینجور افکاری تقریبا غیر ممکنه.

می خواین زندگی زناشویی سالمی داشته باشین مشکلات رابطه زناشویی رو درمان کنین .

.

منبع :

Related articles

اخلاق پزشکی در ایران & | بیماری

: اخلاق پزشکی در ایران   **چاپ  سخنرانی ،  دلیل بر تایید تموم متن اون از طرف ” سایت پزشکان بدون مرز” نیس .هدف این سایت  اطلاع  رسانی درسته.** سخنرانی بابک احمدی درباره اخلاق پزشکی در ایران بابک احمدی اواخر بهمن ماه در انتشارات فرزان روز درباره فلسفه اخلاق و اخلاق پزشکی در ایران سخنرانی […]

Learn More

اختلالات ناشی از کاهش روی در بدن | بیماری

: مشکلات به وجود اومده به وسیله کاهش روی در بدن : دریافت روی واسه بدن بسیار مهم و مهمه مراقب باشین دچار کمبود روی در بدنتون نشید در این صورت دچار عارضه ها و مشکلات زیادی میشین از دست دادن اشتها ،توقف رشد در کودکان،ریزش مو،کاهش شنوایی از جمله مشکلات کم شدن اندازه روی […]

Learn More

اخم نکن | چروک میشی! | بیماری

کنترل و کاهش روند پیری پوست از آرزوهای اولیه بشر بوده و کارشناسان تلاشای زیادی واسه این کار انجام دادن. ممکنه در صورت شمام چین و چروکایی وجود داشته باشه که دلتون بخواد از شر اونا خلاص شید… از قدیم گفتن هر دردی درمانی داره و واسه هر مشکل چاره ایه. راهکارهای خلاصی از خطای […]

Learn More

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *